6 Eylül 2012 Perşembe

Göz çevresi morluklarına çare
Göz çevresi evrensel bir yüz cilt bakım endişesidir. Göz altındaki koyu halkalanmalar ise yaş ve etnik köken fark etmeksizin göz çevresi kategorisindeki bir numaralı endişedir. Koyu halkalanmalar yorgunluk, stress, ilerleyen yaş, nemsizlik, zayıf dolaşım, iltihaplanma ya da genetik faktörler gibi bir çok nedene bağlı olabilir. Ayrıca, göz çevresindeki deri ne kadar ince ise göz çevresindeki halkalanma da o kadar belirgin görünür.

Clinique bilim adamları, son dönemde yaptıkları araştırmalarda koyu halka oluşumunun büyük ölçüde melanin birikiminden kaynaklandığını ortaya koydu. Bu eşit olmayan cilt tonu görünümü, cildin daha yaşlı görünmesine neden olur. Clinique'in Uzman Dermatoloğu Dr. David Orentreich'e göre cilt tonu ne kadar eşitse, o kadar genç bir görünüm sağlanır.

Koyu halkalanmalar aynı zamanda duygusal boyutu olan bir konu. Clinique farklı etnik kökenlerdeki 600'den fazla kadın üzerinde koyu halkaların onları nasıl etkilediğini ve konuya nasıl yaklaştıklarını anlamak üzere bir araştırma yaptı. Sonuçlar koyu halkaların rahatsızlık ve güvensizlik yaratmada en üst sıralarda yer aldığını gösteriyor. Aynı zamanda kadınlar tedavi için göz çevresi bakım kremi kullanma konusunda kuşku duyuyorlar. Koyu halkalanmayı göz altı kapatıcısı ile kapatmayı tercih ediyorlar.

ÇÖZÜM

Even Better Clinical Koyu Leke Serumu ile cilt tonu eşitsizliği tedavisinde 1 numara olan Clinique, şimdi de koyu halka tedavisine anında ve zaman içerisinde çözüm getiren yeni bir formül yarattı. Clinique Labaratuarlarında 15 yıldan fazla süren bilimsel araştırmalar sonucunda,göz çevresini aydınlatan hassas bir formüle sahip Clinique Even Better Koyu Halka Giderici Göz Çevresi Bakım Kremi ortaya çıktı. Sonuç: Göz çevresindeki koyu halkalanmada 12 haftada 30%'a varan azalma, klinik olarak test edildi.

NASIL ÇALIŞIYOR

Uzun dönemdeki yararlar: Özel içeriği ile koyu halkalanmayı tedavi eder.
•Göz çevresini zaman içerisinde aydınlatır.
-Özel içerikler, Vitamin C ve karadut kökü hassas bir şekilde koyu halka görünümünün azaltılmasını sağlar.

•İrritasyona ve çevresel zararlılara karşı koruma sağlar.
-Kafein ve Yeşil Çay Özütü gibi anti-irritan içerikler, rahatlatıcı ve çevresel zararlılara karşı iritasyonu tedavi edici ve koruyucu etki gösterir.
-İçeriğindeki Phytosphingosine, koyu halka görünümünün belirgin olmasını sağlayan irritasyona karşı cildi rahatlatır .

•Cilt bariyerine destek sağlar, güçlendirir.
-Siegesbeckia Orientalis Özü doğal kolajen yıkımını önler, böylece cildin doğal yapısının bütünlüğü korunmuş olur.
-Linoleic Acid ve Cholesterol cilt bariyerini yenileyerek cildin daha rahat ve yumuşak olmasını sağlayan nem dengesini kurar.
-Kesilmiş Süt Proteinleri göz çevresindeki ince ve hassas cildin doğal kolajen üretimini destekleyerek, koyu halkaların görünümünün azalmasını sağlar.

Anında Sonuç: Optik teknoloji sayesinde göz çevresini aydınlatır.
Yarı Saydam Optik Teknoloji anında ışığı toplayan ve cildin doğal tonunu düzenleyerek göz çevresini aydınlatan optiklerin karışımıdır. Bu devrimsel teknoloji -açıktan koyuya- bütün cilt tonlarında, anında koyu halkaların görünümünü azaltır. Bu, patent bekleyen özel bir teknolojidir.

Ergonomik aplikatör: Göz çevresini canlandırır ve dolaşımı düzenler.
•Rahatlatıcı uçlu aplikatör anında yorgun görünümü canlandırır. Masaj hareketi ile kan dolaşımını hızlandırır.
•Özel aplikatör göz altına uygulanarak koyu halkaların azalmasını sağlar.

AYRINTILAR

Even Better Koyu Halka Giderici Göz Çevresi Bakım Kremi hafif ve yağsızdır. Cildi makyaja hazırlar. Bütün cilt tiplerine ve cilt tonlarına uygundur. Günde iki kere uygulayınız. İhtiyaç duyulduğunda gün içerisinde de uygulanabilir. Üründen az miktarda sıkarak aplikatörü göz altı boyunca kaydırın. Parmaklarınızla ekstra miktarın emilimini sağlayın.
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder